Tel: 54 236 00 77 biuro@vacuum-tech.pl

Pompy próżniowe olejowe, łopatkowe

Wydajność: od 4 do 20 m3/h
Podciśnienie końcowe: 1,5 / 2 mbar ( wartość absolutna )

MODELE  : VGD 4, VGD 8, VGD 11, VGD 21

Mała kompaktowa pompa próżniowa.

Wyposażona w filtr siatkowy , zawór zwrotny.
Zwarta konstrukcja dzięki czemu zajmuje mało miejsca .

Wydajność: od 40 do 1535 m3/h
Podciśnienie końcowe: 0,1 mbar

MODELE: VC i VCS (Nowość)

Pompy próżniowe olejowe | Vacuum-Tech
  • Olejowa rotacyjna łopatkowa pompa próżniowa
  • Silnik kołnierzowy.
  • Łożyska z obu stron wirnika.
  • Olejowo-powietrzny wymiennik ciepła na wyposażeniu standardowym.
  • Rozmiary 150 i większe są standardowo wyposażone w siatkowy filtr dokładnego oczyszczania, zawór gasballast, zawór zwrotny próżni, pokrywę ochronną oraz separator oleju.
  • Wersja IV do generowania próżni przemysłowej
  • Wersja XD do zastosowań wymagających dużej wytrzymałości, odpowiednia do procesów wilgotnych i mokrych.

Niezawodne olejowe pompy próżniowe

Ze względu na swoje uniwersalne funkcjonalności pompy próżniowe stosowane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. Można je spotkać zwłaszcza w branży spożywczej czy chemicznej oraz farmaceutycznej. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli o parametrach dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Działamy z największymi podmiotami w kraju, dostarczając urządzenia zarówno polskim, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom.

Czytaj więcej

W naszej ofercie znaleźć można urządzenia renomowanej marki Elmo Rietschle. Jest to uznany na całym świecie producent, którego pompy słyną z niezawodności i doskonałej wydajności. Jako oficjalny dystrybutor gwarantujemy wyjątkowo krótkie terminy dostaw oraz pewność, że oferowane produkty będą zgodne ze specyfikacją techniczną.

Wszystkie pompy próżniowe olejowe sprzedawane w naszej firmie objęte są pełną gwarancją oraz posiadają wymagane prawem certyfikaty dopuszczające. Zajmujemy się nie tylko dystrybucją, ale również naprawą oraz wymianą części na nowe. Klienci mogą mieć pewność, że nasi pracownicy to fachowcy z najwyższymi kwalifikacjami, przeszkoleni przez producenta pomp, dzięki czemu są w stanie szybko zająć się każdą usterką. W zależności od potrzeb wszelkiego rodzaju prace możemy przeprowadzić na miejscu we Włocławku lub w wybranej przez klienta lokalizacji.

Pompy odznaczają się niezwykłą prostotą obsługi oraz możliwością dopasowania do konkretnych warunków pracy dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu.

Wydajne pompy próżniowe łopatkowe

Pompy próżniowe łopatkowe działają zgodnie z niezwykle prostą zasadą – zwiększają ciśnienie poprzez zmniejszenie objętości. Oferowane pompy są smarowane olejem i osiągają niezwykle wysokie parametry pracy.

W każdej pompie znajduje się przestrzeń w kształcie cylindra, a w niej zlokalizowany jest wirnik niemal dotykający korpusu. To właśnie w wirniku znajdują się łopatki, które obracają się, tworząc pomiędzy sobą specjalną przestrzeń tłoczenia.

Pompy łopatkowe pozwalają na szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzają się w branży spożywczej przy pakowaniu żywności, ale także przy obróbce materiałów czy w produkcji polimerów. Można z ich pomocą przenosić także ciężkie lub sypkie materiały na terenie zakładów produkcyjnych.

W urządzeniach znajdują się specjalne separatory oleju. Oznacza to, że powietrze, które jest wyrzucane z pompy nie zawiera w sobie oleju. Ten z kolei za pomocą specjalnego systemu wraca z powrotem do obiegu.

Przed wyborem odpowiedniego modelu pompy próżniowej łopatkowej zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać urządzenia idealnie pasujące do konkretnych potrzeb. Dysponujemy pompami do zastosowań o dużej wytrzymałości, które są przystosowane do pracy w procesach mokrych oraz wilgotnych.

Wszystkie oferowane pompy Elmo Rietschle zaprojektowane są do długotrwałej pracy i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych.

Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty pomp próżniowych marki Elmo Rietschle znajdującej się na naszej stronie.