Serwis pomp próżniowych – Włocławek

Dział serwisu VACUUM-TECH zajmuje się obsługą serwisową pomp próżniowych w centrum serwisowym zlokalizowanym we Włocławku. 

W naszym dziale serwisowym przeprowadzamy pełną diagnostykę funkcjonowania pompy próżniowej , przeprowadzamy jej przegląd serwisowy oraz remonty kapitalne.

Remonty kapitalne, to demontaż pompy na podzespoły składowe i przygotowanie ich do montażu / mycie, odtłuszczanie, konserwacja / – montaż podzespołów z wymianą części zamiennych wchodzących w skład dedykowanych zestawów naprawczych , testy funkcjonowania w laboratorium testowym.

Mobilny dział serwisu przeprowadza obsługę serwisową pomp próżniowych w miejscu ich użytkowania w systemie 7/24.

Zapewniamy na czas serwisu zastępcze pompy próżniowe.

Serwis i naprawa pomp próżniowych

Prowadzimy serwis i naprawy pomp próżniowych producentów takich jak: 

Dział serwisu pomp próżniowych Elmo Rietschle

Użytkowane przez określony czas pompy próżniowe mają naturalną tendencję do awaryjności. Oczywiście skorzystanie z urządzeń profesjonalnych marek zmniejsza ryzyko uszkodzenia, choć nie eliminuje go do zera. Zanim jeszcze pojawią się pierwsze problemy ze sprzętem, warto zamówić profesjonalny serwis pomp próżniowych. Fachowcy zbadają sprzęt pod każdym kątem, aby zapobiec przyszłym usterkom. Zajmiemy się też wieloma innymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania pomp.

Czytaj więcej

Pełen serwis pomp próżniowych wraz z diagnostyką

Dzięki regularnej kontroli serwisowej można uniknąć wielu problemów związanych z awariami czy stopniowym zmniejszaniem wydajności pomp. Wystarczy raz do roku sprawdzić wszystkie komponenty urządzeń, aby zyskać pewność o ich przygotowaniu do dalszej eksploatacji. W serwisie pomp próżniowych doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest pełna diagnostyka. To właśnie dzięki niej można w porę zareagować na zmiany w funkcjonowaniu maszyn i podjąć odpowiednie środki, aby przeciwdziałać awariom. To znacznie tańsze rozwiązanie w porównaniu do napraw, które staną się niezbędne w momencie uszkodzenia.

Oprócz przeglądów połączonych z diagnostyką oferujemy remonty kapitalne. Mają one na celu wydłużenie żywotności pomp próżniowych, które zaczęły już wykazywać zmniejszoną wydajność lub w których odkryto poważniejsze uszkodzenia. Remont kapitalny w serwisie pomp próżniowych VACUUM-TECH polega na:

  • demontażu elementów składających się na urządzenie na podzespoły składowe,
  • dokładnym myciu przy pomocy specjalistycznych preparatów oraz narzędzi,
  • odtłuszczaniu wszystkich elementów, które mają kontakt z olejami,
  • ogólną konserwacją potrzebną do zabezpieczenia działania pomp próżniowych na przyszłość,
  • ponownym montażu podzespołów z wymianą dedykowanych części zamiennych.

Po wykonaniu wymienionych czynności przystępujemy do fazy testowej, która ma na celu sprawdzenie, czy sprawność urządzenia została w pełni przywrócona. Dopiero po przeprowadzeniu badań oddajemy wyremontowany sprzęt w ręce klienta. Pragniemy przy okazji zaznaczyć, że na czas serwisowania pomp próżniowych udostępniamy zastępcze modele, aby produkcja w Państwa firmie nie musiała zostać wstrzymana.

Serwis pomp próżniowych wszystkich popularnych producentów

Przyjmujemy do serwisu urządzenia pochodzące od cenionych w branży producentów. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy przeprowadzić czynności serwisowo-naprawcze dla pomp :  Alcatel, Becker, Busch, Edwards, Orion, PVR, Tepro i wiele innych.

Mobilny serwis pomp próżniowych 24/7

Z uwagi na charakter niektórych usterek, a nawet poważniejszych uszkodzeń, można przeprowadzić część napraw na miejscu. To samo dotyczy regularnych kontroli. Dlatego do mniej angażujących uszkodzeń wysyłamy zespół specjalistów, którzy wyeliminują problemy w możliwie najszybszym czasie u klienta. Jeśli chodzi o pompy próżniowe serwis działa całodobowo. Przyjmujemy więc zgłoszenia o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu.