Tel: 54 236 00 77 biuro@vacuum-tech.pl

Pompy bocznokanałowe

Wydajność: do 2500 m3/h
Podciśnienie końcowe: różnica ciśnień do -700 mbar
Ciśnienie końcowe : różnica ciśnień do 1100 mbar
Praca jako pompa próżniowa lub kompresor 

 

Dzięki wytworzeniu sprężonego powietrza można napowietrzyć ścieki i farmy rybne, przeprowadzić wydajny proces mieszania w przemyśle chemicznym, przeprowadzić przyspieszoną fermentację i wiele innych. Do tego służą profesjonalne pompy bocznokanałowe. W związku z tym znajdują swoje zastosowanie we wszelkich aplikacjach ssących, włącznie z wentylacją mechaniczną oraz klimatyzacją. Aby jednak jak najlepiej spełniały swoją funkcję, należy skorzystać z uznanych w branży urządzeń. Godny zaufania sprzęt można znaleźć w naszej ofercie.

Czytaj więcej

Zasada działania pomp bocznokanałowych

Urządzenia do pracy korzystają z impulsów. Oznacza to, że przenoszą energię kinetyczną z wirującego koła do czynnika pośredniczącego, który pompowany jest do maszyny. W efekcie energia kinetyczna przechodzi transformację w energię ciśnieniową. Zamontowane w wale silnika napędowego dmuchawy bocznokanałowej wirnik wraz z korpusem tworzą kanał boczny (stąd pochodzi nazwa urządzenia), w którym dochodzi do sprężenia, a następnie odprowadzenia medium. Tego typu pompy próżniowe do prawidłowego funkcjonowania w większym systemie potrzebują jeszcze filtrów, manometru, zaworu bezpieczeństwa oraz zaworu zwrotnego.

Na tej podstawie widać, że maszyny nie dopuszczają do tarcia stałych oraz ruchomych elementów. To przekłada się na niewielkie wibracje, wobec czego dmuchawy bocznokanałowe nadają się do bezpośredniego montażu na stałej podkładce.

Dmuchawy bocznokanałowe – najważniejsze zalety

Dzięki braku tarcia urządzenie nie musi być regularnie smarowane od wewnątrz. To sprawia, że wytwarzane sprężone powietrze jest całkowicie czyste (cząsteczki oleju nie przedostają się do gazu). Nie potrzeba więc częstej konserwacji części pomp bocznokanałowych. Wystarczy zastosowanie się do podstawowych zasad użytkowania oraz pielęgnacji. Nie można przy tym zapomnieć, że specjalna konstrukcja nie generuje dużego hałasu podczas pracy, co może mieć duże znaczenie w warunkach nieprzemysłowych, np. w systemach wentylacji mechanicznej.

Poza tym dmuchawy są bardzo proste w montażu. Podłączenie odbywa się bez użycia specjalistycznych narzędzi, co oszczędza czas i pieniądze potrzebne na przygotowanie urządzenia do pracy w określonym systemie.

Pompy bocznokanałowe od uznanego producenta

W prezentowanej ofercie można znaleźć urządzenia wyprodukowane przez markę Elmo Rietschle. To uznany w branży producent, który łączy zaawansowanie techniczne z przystępnymi cenami. Jego pompy bocznokanałowe powstają przy użyciu wysokogatunkowych surowców. Zapewniają one odpowiednią wytrzymałość, a także bezpieczeństwo pracy. Na dodatek maszyny wyróżniają się znakomitą wydajnością sięgającą nawet 1535 m³/h. Dostarczamy dwie wersje dmuchawy Elmo Rietschle: VC i nowszą VCS.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sprawie zamówień dmuchaw bocznokanałowych korzystających z technologii próżniowej. Podczas rozmowy odpowiemy na każde pytanie, a także podzielimy się informacjami na temat eksploatacji urządzeń. To z pewnością wpłynie na wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie naszego sprzętu.